Kabaret Klops

Kabaret Klops

Poniżej podpisani to studenci  Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu, którzy  założyli kabaret Klops, z którego powstał później Tey®.


Aleksander Gołębiowski:

“To był newralgiczny rok 1968, najpierw marzec, a potem sierpień z Czechosłowacją… Gomułka skutecznie skłócił studentów i inteligencję z robotnikami. Ostrzegali nas na uczelni, żeby nie dać się złapać na żadnych rozruchach, bo można z roku wylecieć albo i ze studiów. No a my mieliśmy już Klopsa. Byliśmy, przyznam, hołubieni przez dziekana, rektora i wykładowców. Trochę łatwiej nam się zdawało, ale trzeba było występować na imprezach uczelnianych. Zenek zawsze musiał coś napisać.”
“Nazwa Kabaret Klops powstała, bo pierwszy występ Klopsa  odbył się w klubie Arizona w barakach przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu , to była popelina, kompletna klapa. Zenek z Krzyśkiem napisali scenariusz, występowały z nami jeszcze dwie dziewczyny i kolega. Nasz pianista musiał bardzo uważać, żeby palcem trafiać w klawisz. Ręce miał jak bochny, był miotaczem… Dodatkowo za nazwą przemawiało to, że klopsy były najpopularniejszym daniem w studenckiej stołówce.

Fragmenty wideo

Kabaret Tey®
“Baraczki” – piosenka z Kabaretu Klops

Galeria